Szwedzkie drewno dla każdego!

tartak1

Naszym największym partnerem jest grupa ATA TIMBER. Została założona w roku 1950 przez Tage Andersson. Do dziś grupa należy do rodziny Tage Andersson.


W grupie znajdują się 4 tartaki. Są one położone w Åboda, Moheda, Eneryda i Widtsköfle. Całkowita produkcja podczas jednej zmiany  to około 330.000 m3 rocznie, z czego 75% produkcji stanowi świerk, a resztę sosna.

Większa część produkcji jest strugana na 4 liniach: trzy z nich są w Moheda, a czwarta w Widtsköfle. W roku 2013 zostanie wprowadzona nowa linia strugania w Eneryda.

Produkcja to głównie drewno konstrukcyjne 47 i 75 mm oraz różne inne wymiary. 

Produkcja w 80-85% trafia na eksport. Największe rynki zbytu dla ATA TIMBER to Dania, Anglia i Holandia, ale również i inne kraje jak: Egipt, Chiny, Polska, Arabia Saudyjska i Sudan. 

Cała grupa zatrudnia około 200 pracowników i jej roczny obrót wynosi około € 120 milionów, z czego w roku 2013 ATA TIMBER planuje inwestycje na około 30 mln €.

ATA TIMBER posiada certyfikat PEFC, więc może dostarczać drewno certyfikowane.

ATA TIMBER ma silną pozycję finansową, co wyróżnia ją obecnie w branży drewna.

ATA TIMBER ciągle poszukuje nowych klientów, z którymi może zbudować długoterminowe relacje biznesowe, jest niezawodnym partnerem, dla którego jakość i pewność dostaw stanowi istotny priorytet.

 

ATA-logo

Copyright © 2013, Forneby Polska.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Witryna korzysta z podstawowych cookies, aby dowiedzieć się więcej przeczytaj Polityke cookies.